O kořenech aneb Jak to tady vůbec vzniklo a co bude dál

4. ledna 2015 v 17:02 | Beldaran |  Vzkazník
Zdravím všechny v novém roce 2015. Ačkoliv je to tak trochu k neuvěření, moje blogová ruina, která se posledních několik let rozpadá a stagnuje, se do něj nějak zvládla dostat. Někdy v létě jsem byla upozorněna, že bych sem mohla občas něco přidat. Přidávám. Teď máme roční období zimu. Smutné, že?

I když se to nezdá, je tohle už opravdu starý a starý blog. Jestli dobře počítám, letos v květnu by mu mělo být devět let. To je úctyhodné číslo. Pro ty, co nepamatují začátky, bych k nim asi měla něco říct, aby věděli, co jsem zač, i proč to tu vypadá, jak to tu vypadá. Tento blog vznikl v roce 2006, což bylo přibližně období, kdy u nás došlo k velkému boomu anime (mohl za to kanál A+, jestli ho pamatujete, já osobně ho zaregistrovala někdy v létě 2005). Tehdy bylo velmi módní založit si blog o anime, vložit na něj pár obrázků z nejpopulárnějších kousků (Inuyasha, Full Metal Panic!, apod.), nechat se dva měsíce obdivovat a pak blog zrušit (nebo tím aspoň vyhrožovat). Recenze, nebo nějaké hlubší úvahy, se tehdy moc nevedly, i když pamatuji pár opravdu skvělých blogů, kde se člověk dočetl, proč se na něco dívat či ne, a nějaké zevrubnější info o postavách.

Protože nejsem zrovna machr přes počítače (i to je jeden z důvodů, proč trčím tady a nikdy jsem nepřesídlila na nějakou lepší doménu. Druhým důvodem je to, že už se tomu zdaleka tak nevěnuji a nemělo by smysl to celé přesouvat), hodně jsem se založením blogu váhala. A taky jsem stoprocentně věděla, že nechci, aby se můj blog omezoval na kvanta obrázků, ale že bych spíš chtěla psát "recenze". Sice dneska, pokud se proklikáte k těm prvním létům, uvidíte, že obrázků tu bylo také přehršel, a recenze nebyla v podstatě recenze, ale jen nějaký zevrubný děj + můj názor, a dojdete k názoru, že autorka moc rozumu nepobrala, ale každý člověk měl nějaké začátky, i když ne vždycky zrovna valné. Ale měla jsem to moc ráda a vždycky jsem se těšila, jestli mi někdo k novému, i když celkem zbytečnému článku, napsal nějaký komentář. Tehdy ještě nefrčel facebook, a pokud se ve vašem okolí nenacházel někdo jiný, kdo by anime sledoval, byl blog jedním z nejlepších kontaktů s podobnými cvoky, kteří "koukají na pohádky".
Hodně aktivní blogerka jsem byla vlastně jen ty první dva roky, pak jsem už zdaleka tolik nepsala, i když pokud ano, tak to aspoň mělo takovou úroveň, za kterou se dneska nemusím moc stydět. V té době jsem odmaturovala, šla jsem na vysokou, založila jsem si FB (dle mého názoru je právě facebook osudnou nemocí, která postihla většinu blogů mé éry) a tak nějak si našla spoustu jiných zájmů (i povinností). I přesto bych byla nerada, kdyby to tu zaniklo zcela, proto vstupuju do roku 2015 s tím, že bych alespoň jednou měsíčně mohla něco smysluplného sesmolit. Takže....

Vzhůru do roku 2015

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 chill chill | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 18:38 | Reagovat

Tak jsem si to po vydání přečetla a zapomněla okomentovat. :) Musím říct, že mě tenhle článek tak nějak dojal a potěšil. Koukám, že se obě trochu vracíme k blogování... já mám spíš problém, že se lidem v době sociálních sítí nechce číst ty dlouhé texty, co píšu. Ale zase kdo chce, ten si to přečte. Tak držím do budoucna palce. :)

2 Káťa Káťa | 20. ledna 2015 v 18:51 | Reagovat

Víš žes mě potěšila? Už jsem si myslela, že jsi z blogem nadobro sekla! Už se mi pár krát stalo, že blog na který jsem chodívala pravidelně a líbil se mi, najednou autorka zrušila, nebo ho nechala ležet ledem byť byli dobré. Tohle je totiž jedna z těch webstránek které jsem objevila, když jsem začala sledovat anime (jo na A+/Anime+, později Animax si pamatuju, na něm jsem sledovala Slayers a pár dalších anime, později když anime začali dabovat nebo dali ty z (dle mě otřesnou) americkou cenzurou/úpravou, a přidávali čím dál víc amerických nesmyslú, které z anime neměli nic společného (a pak se stěžovali na nízkou sledovanost), přešla jsem na sledování přes internet z anglickými titulky) a jedna z těch pár které existují doteď resp. jsou "aktivní". Zhodou okolností tou dobou nechal táta zavést domú "neomezený" internet (místo toho drahého přez telefon), takže jsem si prohlížela rúzné blogy a webstránky o anime (i jiném, co mě zajímalo), a tahle byla jedna z těch několik, kam jsem chodila pravidelně. I teď se zvyknu podívat, jestli něco nepřibylo.

3 Káťa Káťa | 20. ledna 2015 v 18:57 | Reagovat

[2]:P.S.: Vlastně Shaman King bylo jedno z prvních anime, které jsem viděla (na někdejším Jetixu, který se teď jmenuje DisneyChannel) asi jako u mnohých a spolu z Miyazakyho Princeznou Mononoke mně mně přivedli k sledování anime.

4 Beldaran Beldaran | 17. února 2015 v 22:03 | Reagovat

[2]: Káťa: A to zase ne, jenom tak nějak nebyl čas psát, a když ten čas byl, tak zase třeba nebyla chuť. U mě hodně sehrála roli škola a pak i to, že jsme vlastně vypadla ze sledování současných kusů - nemůžu si pomoct, ale poslední roky mi ty anime přijdou strašně na jedno brdo, to člověk nemá chuť ani "recenzovat". Takže jsem se upíchla hlavně u mangy a starých kousků. Třeba teď sleduju jednou současné sílo a je to takové - no není to dobré, ale ani ne tak blbé, abych se k tomu chtěla vyjádřit, prostě to tu jen bylo stokrát, tak proč o tom psát po sto prvé?

5 Jejka Jejka | Web | 18. února 2015 v 8:33 | Reagovat

Nostalgické.
Dneska je zase módní blog s recenzemi na kosmetiku a různé patlátka, recenze na knihy a kuchtění. :D

Já se snažím zase trochu vrátit. Blogování mi chybí.

6 neros-san neros-san | 10. září 2015 v 23:53 | Reagovat

No sice se Ti to moc nedaří, ale... komu jo :D

Je to sranda... ty roky. Anime.

Ale ten pocit, že něco zůstává, ten je fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama