Psychologický kvíz o tom, jak moc jsem úchyl

25. ledna 2011 v 0:19 | Beldaran

Aneb řetězák od Nagat

Nagat řekla, že bych měla ve svém vlastním zájmu vyplnit řetězák. Můj profesor řekl, že bych ve svém vlastním zájmu měla makat na bakalářce. Profesora se bojím víc, ale pro jistotu raději vyplním řetězák, protože kdybych se stala šílenou hetalia fanynkou, mohlo by to ovlivnit mou dráhu historika. I když, asi spíš nemohlo a pokud bych začala hltat moderní dějiny.... Kurník, to se tahle výhružka nemohla objevit minulý týden? Třeba by mě pak ta příprava na zkoušku víc bavila. 
Je to o slashi. Můj vztah ke slashi je, no předpokládám, že na konci si uděláte obrázek sami. Každopádně se moc nezděste, až zjistíte, že tohle je pro mě stejně známý rybníček jako pro
kosatku Mácháč.

1. Začneme se zpovědí! G, PG, R-15, NC-17, nebo NC-21? Kapitolovka/ Oneshot? Jakou povídku zvolíš?
Tak hned ty zkratky mi toho říkají asi jako kdyby přede mě někdo hodil modely stíhaček a ptal se, která je F-15 a která Mig-21. Ale našla jsem si slovníček.
Záleží podle nálady a taky podle děje, ale když už jdu po slashi, tak by tam mělo něco málo být, takže to tipuju na R-15 a výš. A kapitolovku, tam se vejde něco jako děj, případně něco jako detailní popis Kamasútry.

2. Vzpomeneš si na:
a) Nejdivnější pairing, který jsi kdy četla?
Gandalfův klobouk a prakticky celé Společenstvo prstenu? Albus Brumbál a Harry? Spíš bych řekla, že jsem narazila na málo pairingů, které by mi nepřipadaly trhlé - prakticky všechny normální vznikly nějak jinak, než v chorobných mozcích autorek slashe. Co vznikne v takovém mozku je vždycky na hlavu padlé - vím to, sama podobný mozek vlastním.
PS: Nečetla jsem, ale slyšela jsem, že někdo četl cosi o králících z klobouku, a Křemílkovi a Vochomůrkovi. Číst to FAKT nechci. 
b) Nejdivnější fandom, co jsi v hlubinách internetu našla?
Fandomy Harryho Pottera a někoho, Froda a někoho, nějaké jiné postavy, která rozhodně neměla žádné homosexuální sklony. Zkrátka fandomy na některá literární díla jsou pro mě tak trochu noční můrou. Ale občas je čtu XDD 
c) První slash povídku, na kterou si narazila? (Jestli ano, tak se rozepiš. Emoce! Dojmy! Pairing! Všechno co si pomatuješ, bude zneužito pro pobavení ostatních!) 
Tajné deníky členů Společenstva prstenu. Zakopla jsem o to úplnou a čirou náhodou. Byla jsem mladá a, v rámci možností, nevinná, o slashi ani yaoi jsem nic netušila. Koukala jsem na to s vyvalenýma očima a celkem traumaticky mě to poznamenalo při sledování Dvou věží a Návratu krále. Detaily si už naštěstí moc nepamatuju.
d) Povídku, co tě poznamenala? (Sooooo much emo!) 
Myslím, že to byla nějaká kouzelně vtipná na Harryho Pottera, kde mě opravdu mrzelo, že to nemá konec, protože autorka s tím sekla.  Sexu tam bylo minimum. Pravda je, že jsem nenarazila na něco, co by mě ovlivnilo v kladném slova smyslu a proto asi nemám ke slashi moc vztah, spíš mě to ovlivnilo negativně. 

3. Jaký je momentálně tvůj nejoblíbenější fandom?
Hmmm, že by žádný?

4. Čteš raději slash v angličtině/němčině, nebo v češtině/slovenštině? (A proč?)
V němčině? Zkouším si představit, jak by vypadal nějaký kouzelný německý výraz pro pipíska XDD Dávám přednost angličtině, nebo když už, tak slušné češtině. Měla jsem z knihovny půjčenou knížku a když jsem se dostala k pasážím s fascinujícími metaforami "cítil ho pod sebou jako teplou roládu", nebo sprostým slovům, tak to ve mně vzbudilo značné znechucení. 

5. Už si četla nějaký crossover?
Ne.

6. Songfic, drabble, darkfic, deathfic... Které máš nejraději?
Zase se musím podívat do slovníčku. Poslední dvě, ráda se emocionálně rozněžním.

7. Oh my Karel Gott! Mpreg, guro, rape, incest, selfcest, nezletilí a ooc charaktery! Sděl nám své zážitky a traumata!
Tak ono těch zážitků moc není. Nemám ráda těhotný chlapy, ale když se to napíše vtipně, tak nic proti. Selfcest? To vážně někdo napsal? To jako Voldemort a Raddle najednou? Fůůůj. Ooc nesnáším, není nic horšího, než když člověk čte o postavě, která se chová úplně jinak než jak byla dřív vykreslená. Vyloženě alergická jsem vždycky byla na takové ty rádoby Siriruse Blacky, za to bych vraždila. Jinak na to v podstatě kašlu.  

8. Je nějaký fandom, který si jistou dobu nadšeně četla a teď se za to stydíš? (Odhal mám svou temnou minulost!)
Sirius Black a Severus Snape. Ano, přiznávám se, duste mě v páře s cuketou, zasloužím si to.

9. Máš oblíbenou stránku se slashem, nebo prostě používáš Google s osvědčeným "???/??? +hard"? (Nemám co číst.)
Co Taylor nebo kdokoliv jiný dá. Většinou čtu na doporučení, protože sama mám štěstí na samé šmejdy nehodící se ani jako potisk toaletního papíru.

10. Jaká věta tě ve slashi zaručeně rozesměje?
Neeee, neee neee (uke bránící svému znasilnění). Ááách ano ano ano, tvrději, miluju tě (uke po třiceti vteřinách znásilňování). A taky: It was so goood. I´m such a slut. (I uke řekne někdy něco rozumného). 

11. Napsala někdy nějaký slash? Jestli ano, zveřejnila si ho? Jaký měl raiting?
Bůh chraň, mohla bych skončit v base a psát pravdivý příběh vězeňské děvky odsouzené za obscénní povídky.

12. Co slash/yaoi rpg? (Taková ta věc, co dívky hrají přes icq, msm a skype. Jediný rozdíl mezi sexem po internetu je, že při tom nemají ruku v kalhotách). Hraješ? Kdy, kde, jak a jsi nahoře, nebo se ti vždycky dostanou do zadku, ani nevíš jak?
Nehraju, ale když se tak občas podívám, co vedeme za rozhovory přes FB, tak bych řekla, že bych měla začít XDD Byla bych úspěšná.

13. A teď trvalé degenerace. Když čteš nějakou knihu (nebo vidíš film), kde je hlavní hrdina muž, hledáš mu automaticky mezi ostatními postavami partnera?
Jooo. Ale mám pocit, že jsem to dělala už před yaoi a slashem. Osobně se domnívám, že třeba Reinhard von Lohengramm a Kircheis by byli nádherný pár (odpusť mi, Glad)

14. A co historické osobnosti? Pamatuješ si významné muže podle jejich orientace? Tak schválně: Které?
Studuju historii, to víte, že si TOHLE pamatuju (ale pamatuju si i hromadu dalších chujovin, protože mi nic jiného nezbývá). Tuhle jsem si půjčila osmisetstránkovou bichli o Evženu Savojském, protože by to měl být gay. Když to autor na dvacáté stránce popřel (podle mě kecal) a odmítl se k tomu dále vyjadřovat, znechuceně jsem ji vrátila. Jenom proto, že nefiguroval ve velké versailleské aféře s homosexuálními šlechtici, ho přece nebudeme odsuzovat k heterosexualitě. Česká historiografie je hrozně úzkoprsá. A víte, že Eduard II. hrozně miloval zedníky a byl bodnut nažhaveným železem do té části těla, kterou hřešil? A co teprve beatnici, jejich životy byly bohužel mnohem zajímavější než knihy, které napsali. Vivat Neal Cassady! Chcete-li drby, obraťte se na mě XDDD

15. Jak ses k slashi dostala? (Co jsi znala dřív? Slash, nebo yaoi?)
Tak úplně nejdřív jsem zakopla o ty deníky z Pána prstenů, ale tehdy jsem netušila, že je to takhle rozšířené, to jsem vyzkoumala až po objevení yaoi. Dlouho jsem si myslela, že jsem úchyl. Myslím si to i teď, ale aspoň v tom nejsem sama XDD

16. Ještě jednou se vrať do svých začátečnických let. Měla jsi někdy nějakou povídku vytisklou?(Kam si ji schovala?)
 Zase ty deníky. Měla jsem je v šuplíku, u nás nikoho nezajímá, co kdo čte. Zajímalo to spolužačky, kterým se to strašně líbilo, přečetlo jich to kvantum. Taky mi vysvětlily to s tou děravou přikrývkou, nikdy jsem netušila, že by to někoho bavilo dělat přes díru v dece. Prý to lidi opravdu baví.

17. Máš nějaký vzkaz pro pisatelky povídek?
Pro ty dobré: Holky, jen tak dál.
Pro ty špatné: Když už sakra psát musíte, tak si alespoň sežeňte pravidla pravopisu! Ale revolver by byl lepší.

18. Dej tento řetězák dál! Komu ho strčíš? (Pokud ho označená osoba nevyplní, přijde Nagat a udělá z něj Hetalia fanouška, poslouchajícího vocaloid.)
Všichni už ho mají. Hintzu, vyplň to. Slyšela jsem, že i ty jsi padl do tenat slasherek, tak se moc nevymlouvej a piš.   
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 buffynQa :-) buffynQa :-) | Web | 25. ledna 2011 v 0:25 | Reagovat

hezů.

2 hintzu hintzu | E-mail | Web | 25. ledna 2011 v 9:48 | Reagovat

Beluše promiň, ale nehovořím jazykem tvého kmene, znám všeho všudy 2 nebo 3 slashe na harryho pottera a pak to, co jsem sám napsal, takže vyplnění řetěžáku by nemělo moc smysl, většinou vůbec netuším, o čem je řeč.

3 Gladness Gladness | 25. ledna 2011 v 10:41 | Reagovat

Ha ha haaaa... Tak roláda mě rozesmála. XDD Jinak jsem ráda, že si tak nakloněná doporučení, až se slezeme, mám pro tebe soupis FF, který si prostě musíš přečíst! XD
Jinak s tím LOGH ti nic nevyčítám, oni jsou vážně podezřelí. XD Sice to díky Reinhardově sestře trochu drhne, ale nebudeme detailisti. XD
A mimochodem, ty historické drby mi musíš konečně pořádně dovyprávět! XD

4 Beldaran Beldaran | 25. ledna 2011 v 12:11 | Reagovat

hintzu: Eeee, kruciš. Ale já jsem taky musela na skoro všechno hledat slovníček. No nic, nutit tě nebudu, ale jestli tě Nagat promění v hetalistku, sám si za to můžeš XDDD

Glad: Tak to jsem ráda, že mě neukamenuješ XDD Každopádně Reinhard a jeho sestra si jsou hodně podobní, takže jaképak drhnutí. A kdoví, jestli to nebylo jednostranné, fixován na Kircheise byl hlavně Reinhard.
Historické drby nasosám, zrovna čtu tu první republiku a taky mi tam toho hodně připadá podezřelého XDD

5 Nagat Nagat | Web | 25. ledna 2011 v 14:03 | Reagovat

Bel: Budu chtít drby XD
Hintzu: Boj se.

6 Taylor Taylor | 25. ledna 2011 v 15:44 | Reagovat

[2]: Ale zase jako jediný z nás můžeš kladně odpovědět na otázku číslo 11. :)

Bel: ROLÁDA??? A nepamatuješ si náhodou, jak se to veledílo jmenovalo? :DDD Jo, PP deníčky jsem četla taky... natočili mě u toho :D http://www.stream.cz/video/537141-chlapecek-prekvapene-zira-na-dospelacky-video

7 Beldaran Beldaran | 25. ledna 2011 v 16:25 | Reagovat

Taylor: To si piš, že pamatuju. Byl to Svět normálních kluků, je to o tom, kterak mladý asi dvanáctiletý chlapec objevuje svou (homo)sexualitu. Podobných perel tam bylo víc. Dodneška nemohu zapomenout na hru "párek v rohlíku". Myslím, že to není třeba dále rozvádět :-D

8 Neko Neko | Web | 26. ledna 2011 v 17:37 | Reagovat

"...'cítil ho pod sebou jako teplou roládu'..."
Tak u toho jsem se musela tak na dvě minuty zastavit, počkat, až se dořechtám, utřít slzy a pak jsem teprve mohla číst dál. :D Uf, uf... ale dostala jsem z toho hlad.

Některé ty pojmy jsou pro mě teda ale fakt čínština.

Slash/yaoi RPG? To fakt někdo dělá? Zjišťuju, že jsem asi víc normální, než jsem si myslela. :-)

9 hintzu hintzu | E-mail | Web | 26. ledna 2011 v 20:58 | Reagovat

Nagat: Nebojím se, pracuješ ty pro mne, ne naopak:)

10 Juju.Lůca Juju.Lůca | Web | 29. ledna 2011 v 20:00 | Reagovat

Pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama