Postavy

18. června 2006 v 12:14 | Beldaran |  Inuyasha
KLADNÉ POSTAVY
INUYASHA
Inuyasha je psí polodémon. Po svém otci-démonovi podědil mocný meč Tesaigu, psí uši a taky staršího bratra Sesshomaru. Aby se stal plnohodnotným démonem, rozhodl se ukrást Shikon no Tama, ale zamiloval se do jeho strážkyně Kikyou. Oba byli zrazeni a Inuyasha byl připoután na padesát let ke stromu. Nakonec ho osvobodila Kagome, reinkarnace Kikyou. Inuyasha se do Kagome zamiloval, ale Kikyou byla oživena starou čarodějnicí. Čímž nám tady vzniká milostný trojúhelník, ze kterého nevede žádná cesta. Co se týče povahy je Inuyasha trohu záhadný. Tváří se sice, že se ho všechno obtěžuje a nikoho nemá rád, je ale velmi citlivý. Inuyasha dovede být velmi přátelský, když si ho získáte. Své přátele by nikdy nezradil a vždycky jim přispěchá na pomoc, i když potom má hromadu řečí. Inuyasha se prostě tváří jako kus ledu, ale jinak má dobré srdce. Jedinou jeho chybou je jeho rozpoznávání milostných vztahů. Co je mezi Mirokem a Sango mu Kagome vysvětlovala asi stokrát a nepochopil. A co cítí Kagome k němu, toho si zatím taky moc nevšiml. Hold je to typicky natvrdlý chlap.
KAGOME
Kagome je dívka, které se dostala kouzelnou studnou do středověku. Nutno dodat, že se tam vůbec nehodí. Kagome je nejkladnější ze všech postav seriálu. Je hodná, milá, přátelská a nejprve se stará o ostatní a až pak o sebe. Jistě se ptáte, jak může v takové drsné době vůbec přežít. Tak má Inuyashu a ostatní, kteří ji chrání. A ačkoli by měla být teoreticky velmi bezbraná, Kagome se nikdy nevzdá. Často bývá unášena, je vyhrožováno smrtí. Jiná by se nervově zhroutila, ale Kagome dokáže únosce ještě seřvat, oznámí mu, že až přijde inuyasha, tak že toho bude litovat a vůbec se o sebe nebojí. Když už má o někoho strach, tak o ostatní. Jako reinkarnace Kikyou zdědila nějaké ty magické schopnosti, umí vycítit střípek Shikonu no Tama a na svou obranu má luk a šípy, se kterými umí celkem dobře zacházet. Má ráda malé děti, vždycky se nad nimi rozplývá a říká kawaii a taky Inuyashu. Nad ním se občas taky rozplývá a říká osuwari, díky čemuž se Inuyasha zaryje čenichem do země. Navíc, kagome má hromadu obdivovatelů, ale ráda má jen toho nejnepříjemnějšího- Inuyashu. V normálním světě má taky svoji rodinu- moc hodnou maminku, bláznivého dědečka a taky mladšího bratra Soutu.
SHIPPO
Shippo je malinký liščí démonek. S Kagome a Inuyashou se seznámil, když jim chtěl ukrást Shikon no Tama, aby se pomstil hromovým bratrům za vraždu svého otce. Shippo má velmi rád Kagome. Je tak trochu zbabělec, ale když je Kagome v nebezpečí, utíká ji chránit. Ale většinu nebezpečných situací stráví bezpečně v jejím náručí. Používá kouzla jako Liščí oheň nebo Vřeštivé houby. Taky se umí proměnit ve velikou růžovou bublinu a pak obhlíží krajinu. Vede mudrlantské řeči, které rozčilují Inuyashu a to se potom utíká schovat ke Kagome, která ho ochrání.
MIROKU
Miroku je mnich. Je tak trochu (možná že trochu víc) úchylný. Každé ženy, kterou potká, se ptá, jestli by mu nechtěla porodit dítě. Taky osahává dámská pozadí. naštěstí je tu Sango, která o vždycky usměrní (většinou dobře mířenou fackou nebo ho přetáhne něčím po hlavě). Jeho náklonost k ženám ho už nejednou dostala do potíží, ale vědokázal se z nich vyhrabat (velkou zásluhu na tom má Sango). Miroku má ještě jednu zvláštnost. Jeho ruka je prokletá (nejen tím, že je stále na pozadí někoho jiného). V pravé dlani má Větrný tunel. Je to prokletí, ktejé na jeho dědečka uvalil Naraku. Tunel sice vysaje každého nepřítele (což je výhoda), ale stále roste a jednou vcucne i svého majitele (což už výhoda není). Dokud Naraku nezemře prokletí se nedá zlomit. I proto se přidal k Inuyashovi a Kagome. Krom Větrného tunelu má Miroku i mnižskou hůl a taky amulety, kteté zneškodní nepřítele. Miroku se sice občas chová trochu zvláštně, ale má velmi dobré pozorovací schopnosti a jeho teorie se většinou trefují do černého.
SANGO
Sango se narodila ve vesnici lovců démonů. Patřila k nejlepším, ale Naraku využil jejího bratra Kohaka a celou vesnici vyvraždil. Sango tak zůstala úplně sama, jen se svým mazlíčkem-liščím démonem Kirarou. Rozhodla se pomstít Narakovi a získat od něj zpátky Kohaka. Sango je velmi dobrá bojovnice, nosí sebou velký bumerang Hitraikotsu a v krizových situacích užívá meč. Je také velmi citlivá. Je velmi přátelská a smrt její rodiny ji stále trápí. Svou oporu nachází ve svých přátelích a nikdy se k nikomu neotáčí zády. Má slabost pro Miroka, ale i když mu občas něco naznačí, Miroku to vždycky pokazí.
MYOGA
Do skupiny k Inuyashovi občas přijde i Myoga. To je blecha, která kdysi pila krev Inuyashově otci. Nyní se občas staví a pije krev Inuyashovi. Myoga je zbabělec a do boje se vůbec nehodí, ale občas dovede dobře poradit. Zná spoustu věcí o Inuyashově otci a jeho nepřátelých. Tak se občas zastaví, poradí a pak jde zase dál.
NEUTRÁLNÍ POSTAVY
KIKYOU
Kikyou byla mocná kněžka, která opatrovala Klenot. Měla ohromné magické schopnosti. Zamiloval se do ní zloděj Onigumo, který chtěl získat Klenot i lásku Kikyou. Vymyslel past, díky které se Kikyou zabila Inuyashu a poté sama zemřela. Ale čarodějnice ukradla její ostatky a oživila ji. Duši Kikyou však měla Kagome, a aby Kikyou přežila, musí sbírat duše mrtvých lidí. Původní Kikyou byla vážná a smutná, její znovuoživená schránka je ale velmi zahořklá. Za svůj cíl považuje zníčení Naraka a taky smrt Inuyashy. Ačkoli se Kikyou chová docela nepřátelsky, nepovažuji ji za zápornou postavu. Podle mě je to jediná opravdu tragická postava v celém příběhu.
SESSHOMARU
Sesshomaru je starší bratr Inuyashy. Narozdíl od svého mladšího bratra je ale celý démon, protože oba jeho rodiče byly démoni. Stejně jako Inuyasha zdědil po svém otci meč. Jenže Tenseiga lidi léčí a nezabíjí, a tak s ní nebyl moc spokojený. Chtěl dostat Tesaigu, ale to se u díky Inuyashovi moc nepovedlo. Nakonec si nechal vyrobit mocný meč Tokijin. Sesshomaru je velmi záhadný. Není vyloženě záporný, jediný koho nesnáší je Inuyasha, ale má nevyřízené účty i s Narakem. Sesshomaru se tváří velmi nepřátelsky, ale pokud mu vyloženě nelezete do cesty, nechá vás většinou na pokoji. Občas se zachová velmi nepředvídaně, třeba když zachrání život lidské holčičce Rin. Sesshomaru celkem často zachraňuje životy, člověk nikdy neví, jestli schválně nebo náhodou. Ale vdycky se tváří, že ho to velmi obtěžuje. Je to velmi mocný démon a je velmi arogantní. Taky toho moc nenamluví.
JAKEN
Jaken je žabí démon. Jeho cílem je věrně sloužit lordu Sesshomarovi. Ten mu kdysi zachránil život, a Jaken se rozhodl mu sloužit. Dostal od něj Dvouhlavou berlu. Většinou dává pozor na Rin. Jaken není moc odvážný, ale ze všeho nejvíc se bojí lorda Sesshomara. Vždycky ho oslovuje Sesshomaru-sama, a pořád se mu za něco omlouvá. Než se stal sluhou Sesshomara velel armádě žabích démonů, ale klidně se vzdal svého postavení a teď dělá poskoka.
RIN
Rin je lidká holčička, která doprovází Lorda Sesshomara. Když byla malá, její rodina byla povražděna lupiči a Rin žila sama. Od té doby Rin nemluvila. Naučila se o sebe docela dobře postatrat.Když byl Sesshomaru zraněný, Rin mu nosila jídlo. Vesnici, kde Rin žila napdl vlčí kmen a Rin zakousli vlci. Sesshomaru ji oživil Tenseigou a od té doby ho Rin doprovází. Rin je velmi statečná. Jednou vylezla na vysokou skálu, jen aby zachránila Jakena.
KOUGA
Kouga je nejmladší vůdce vlčího kmene. V každé noze má Střípek a díky tomu dovede neuvěřitelně rychle běhat. Miluje Kagome a proto se věčně dohaduje s Inuyashou. Chtěl by si Kagome vzít, ale kdysi se zasnoubil s vlčí démonkou Ayame, a ta si ho nenechá utéct. Taky nenávidí Naraka a Kaguru, protože mu kdysi povraždili druhy.
KOHAKU
Mladší bratr Sango. Kohaku sice pomáhá Narakovi, ale nemůže za to. Ovládá ho Naraku, pomocí Střípku v zádech. Jediné, co si ze své minulosti pamatuje, je tvář Sango. Kohaku není opravdu zlý, například si velmi dobře rozumí s Rin, ale nemůže neposlechnout Naraka.
ZÁPORNÉ POSTAVY
NARAKU
Naraku je hlavní zloduch. Kdysi to byl zloděj Onigumo, který miloval Kikyou a chtěl získat Shikon. Nechal se proto pohltit démony a tak se zrodil Naraku. Vymyslel past na Inuyashu a Kikyou, proklel Mirokova dědečka, povraždil démonobijce. To je jen zlomek jeho činností. Chce se stát plnohodnotným démonem, a k tomu potřebuje Shikon. Nraku většinou nebojuje, vždycky posílá nějakého poskoka, aby to vyřídil za něj. Často sleduje dění schovaný pod opičí maskou.
KAGURA
Ze všech Narakových poskoků stojí za zmínku jenom jeden. Větrná kouzelnice Kagura. Pomocí vějíře ovládá vítr. Zrodila se z Narakova těla. Kagura je takový zloduch z nouze. Boj ji sice těší, ale jistě by si našla nějakou jinou zábavu, ale nemůže. Naraku vlastní její srdce a mohl by ji zabít. Největší touho Kagury je být volná. Zkoušela najít pomoc u Sesshomara, ale nepochodila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adrasteia Adrasteia | Web | 18. června 2006 v 13:08 | Reagovat

Supr

2 Shaera Shaera | E-mail | 18. června 2006 v 13:43 | Reagovat

Beldaran má jedny z nejlepších recenzí a popisů, jaké jsem četla. Čestné démonské ^_-

3 Adrasteia Adrasteia | Web | 18. června 2006 v 14:22 | Reagovat

Mě se to také líbí, takhle nepíši.

4 Inuyasha Inuyasha | 18. června 2006 v 14:29 | Reagovat

Beldaran je psaci demon

5 Inuyasha Inuyasha | 18. června 2006 v 14:30 | Reagovat

Jak dlouho si to psala? asi 40 min ne?

6 Adrasteia Adrasteia | Web | 18. června 2006 v 14:43 | Reagovat

Uber, 20 minut a to maximálně, pro ní je to hračka.

7 Beldaran Beldaran | 18. června 2006 v 15:40 | Reagovat

Tak takhle dobrá fakt nejsem. Za 20 minut nenajdu ani ty obrázky.

8 Lusi Lusi | E-mail | Web | 18. června 2006 v 15:46 | Reagovat

vyborne, ale ma to jeden asadni nedostatek: kde je Kirara? *knííík* a našlo by se ještě pár postav, které by podle mě stály za zmínku, ale to by ses upsala k smrti ;o)

9 Beldaran Beldaran | 18. června 2006 v 15:59 | Reagovat

Tak já to trošku rozšířím a udělám ještě jedny postavy. Dám vám tam ty postavy, co jsem tady vynechala. Bude tam Kirara, dědeček, Souta, Kaede, Ayame a Houjo. Jestli tam chcete mít ještě někoho, tak napište koho, ať vím, že o ně stojíte.

10 akaly akaly | E-mail | Web | 18. června 2006 v 20:57 | Reagovat

moc hezký :-)

11 Bridgged Bridgged | E-mail | Web | 19. června 2006 v 6:32 | Reagovat

Teda Beldaran!!! Teď jsi mi vyrazila dech!!!Tohle bych já psala hooooooodně dlouho!!!A ještě je to napsané tak hezky!!!No, určitě tě musím pochválit!!! Chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím  chválím a ještě asi 100chválím!!Máš to mooooc pěkné!

12 Inuyasha Inuyasha | 19. června 2006 v 11:03 | Reagovat

ja bych to vubec nepsal na psani nejsem

13 Sesshomaru Sesshomaru | 19. června 2006 v 11:31 | Reagovat

já taky ne a tohle je vážně něco!!! jen jednu věc bych...jaký PODĚDIL staršího bratra?!?!?! :-)

14 Ave Ave | 19. června 2006 v 12:00 | Reagovat

Ještě ti tam chybí Kanna.Ta přece taky stojí za zmínku ne?

15 Beldaran Beldaran | 19. června 2006 v 18:11 | Reagovat

Ave--Přidělám Kannu. Koho ještě?

Sesshomaru-- mně se to takhle líbilo

16 Sesshomaru Sesshomaru | 22. června 2006 v 11:12 | Reagovat

ach jo :-)

17 Sesshynka-Leila Sesshynka-Leila | E-mail | 15. srpna 2006 v 16:42 | Reagovat

máš to fakt užasnýýýýýý!! tohle bych v životěnedokázala napsat

18 Dixi.Spencerova Dixi.Spencerova | E-mail | Web | 22. října 2006 v 21:10 | Reagovat

super stánečka, jo a můžeš sem pls dat ještě Shichinintai? =o)

19 Beldaran Beldaran | 22. října 2006 v 21:37 | Reagovat

Můžu, ale jelikož jsem ještě díly s nima neviděla, tak by to za moc nestálo. Až to zkouknu, budou tady:-)

20 Káťa Káťa | 19. prosince 2006 v 19:40 | Reagovat

Hezký, ale zapomněla jsi na Shippa, připomínajíciho lišáka (má špicaté ouška a taky chvostík). Je moc roztomilí a je kamarád Kagome. A taky je v jejich týmu, i když někdy utrží nejakou tu bouli od Inuyashu, když ho naštve.

21 Káťa Káťa | 19. prosince 2006 v 19:43 | Reagovat

Pardon moje vina na Shippa si nazapomněla, jenom jsem ho přehlédla. moc se omlouvám.

22 Cherriest Cherriest | Web | 8. května 2007 v 18:44 | Reagovat

Páááááááááni ja bych to teda nenapsala!Pochvala a 100 procent pro tebe!

23 Hina Hina | 11. června 2007 v 17:59 | Reagovat

Zabudla si na to že Sesshomaru je nádhernýýýýýýýýý♥♥

24 midoriko midoriko | 27. dubna 2008 v 20:58 | Reagovat

krasne si vistihla kikyo super

25 Amia Amia | E-mail | 31. července 2008 v 2:12 | Reagovat

Jo jo, recenze jsou super. Čestné vílí  :-)

A Inuyasha je nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

26 kagome kagome | 6. dubna 2009 v 18:56 | Reagovat

máš to super ale máš tam chybu kirara není liščí démon ale kočičí démon

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama